آغاز فعالیت مجدد کارگروه‌های تخصصی انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزار تلفن همراه

جلسه دوره‌ای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزار تلفن همراه ایران ۲۳ مهرماه ۱۳۹۷ در محل دبیرخانه انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزار تلفن همراه ایران، در ابتدای این جلسه سعید رسول‌اف رییس هیات مدیره انجمن گزارشی از اقدامات انجام شده در دوره جاری و جلسات برگزار شده در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ارایه داد که مورد بحث و تبادل نظر اعضای هیات مدیره قرار گرفت.

در ادامه این جلسه موضوع بررسی همکاری و حضور انجمن در «جشنوار رسانه‌های دیجیتال سلامت» مطرح شد. بر همین اساس مقرر شد تعامل با این جشنواره در حوزه‌ داوری فنی محصولات و اپلیکیشن‌های ارایه شده و همچنین حضور انجمن در قالب غرفه‌ای در نمایشگاه جنبی جشنواره برای معرفی خدمات و ظرفیت‌های قانونی و اجرایی آن برای استارتاپ‌ها و توسعه دهندگان برنامه‌های موبایلی حاضر در جشنواره، صورت پذیرد.

یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در جلسه دوره‌ای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزار تلفن همراه ایران، بررسی زمان برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بود که دیدگاه اعضای انجمن با توجه به برگزاری دو نمایشگاه «الکامپ» و «تلکام» در کمتر از سه ماه گذشته و تعطیلات ایام پایانی ماه صفر، تعویق زمان برگزاری این نمایشگاه از سوی مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
تصمیم به برگزاری منظم جلسات کارگروه‌های تخصصی انجمن در حوزه‌های مختلف از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود. به همین منظور ۶ کارگروه تخصصی در حوزه‌های «اپ استورها»، «توسعه دهندگان»، «بازی‌های موبایلی و هنرهای دیجیتال»،‌ «بازاریابی و توسعه کسب و کارهای موبایلی»، «پرداخت‌های موبایلی» و «خدمات ارزش افزوده و اپراتورها» تعریف شده است. کارگروه‌های مشورتی دیگری نیز در انجمن وجود دارند که جلسات آنها در زمان‌های مقتضی برگزار می‌شود.

بر همین اساس مقرر شد در هفته اول آبان‌ماه اولین جلسه کارگروه‌های تخصصی انجمن در کارگروه «اپ‌استورها» و با موضوع بررسی چالش‌های پیش روی فعالان این حوزه در زمینه‌های مختلف و تبادل نظر میان اعضای کارگروه برگزار شود. همچنین قرار است در این جلسه ظرفیت‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران جهت بهبود فضای کسب و کار و کاهش موانع تولید این حوزه معرفی و مورد بررسی قرار گیرد.

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط